Dřevěné šindele představují produkt tradičního řemesla - šindelářství . V minulosti byly šindele hojně využívány jako střešní krytina na lidových stavbách. V současnosti nacházejí uplatnění zejména při rekonstrukcích historických staveb.
Užitečné informace

 

Výhody dřevěných šindelů

Dřevěné šindele patří s ohledem na energetickou náročnost získávání dřeva, výrobu, montáž i svou trvanlivost a nakonec i jejich likvidaci mezi velmi ekologické materiály. Při údržbě a zvyšování jejich odolnosti se také využívají ochranné látky na přírodní bázi, což je hodnotné při současném trendu návratu k přírodě a využívání co nejvíce ekologických a obnovitelných zdrojů.

Výhodou dřevěných šindelů je i jejich nízká hmotnost a možnost využít je při stavebním řešení některých složitějších detailů.

 

Naše doporučení

Pokud se rozhodnete pro štípaný šindel, musíte počítat s pravidelnou péčí, kterou tento druh střešní krytiny vyžaduje. Pravidelné kontroly střechy minimálně dvakrát ročně, jakož i po výjimečně silných bouřkách, průtrží mračen nebo poryvech větru, zabrání předčasnému zničení střechy a výraznému snížení životnosti.

Důležitá je i pravidelná obnova střešního nátěru a očištění povrchu od nečistot jako je prach, houby nebo lišejníky, které by snižovaly funkci nátěru.

Při dodržení potřebné péče Vám přinese šindelová krytina estetický vzhled budovy a blízkost přírody.

 

sindel4msindel5m

 


Máte zájem o výrobu a montáž štípaných šindelů od skutečných odborníků? Kontaktujte nás.

Jaroslav Koniar
Klokočov Riečky 1029
023 22 okres Čadca
Tel: +421 905 752 573
E-mail: koniar@stiepanysindel.sk